سیستم واسط پستی ویرا

درباره

شما برای فروش هر محصولی نیاز دارید تا ابتدا آنرا عرضه کنید. مثلاً فروشگاهی افتتاح کنید و اجناس را در آن به نمایش بگذارید. در اینترنت این امر بوسیله طراحی یک وب سایت صورت می گیرد. به سایت های اینترنتی که برای فروش کالاهای شما ایجاد می شوند و شامل مشخصات، عکس، توضیحات، فیلمی در رابطه با کالا و ... هستند، فروشگاه مجازی یا فروشگاه الکترونیکی می گویند.

 نحوه کار فروشگاه های اینترنتی فعال در زمینه خرید و فروش اینترنتی که مجهز به سرویس فروش پستی و پرداخت در محل هستند به صورت زیر می باشد:

1- خریدار وارد فروشگاه اینترنتی شده و کالای مورد نیاز خود را انتخاب و مشخصات خود را وارد میکند.
سپس نحوه پرداخت مبلغ سفارش و نوع ارسال سفارش با انتخاب یکی از روش های زیر توسط خریدار مرحله خرید پایان می پذیرد.

روش های پرداخت سفارش:

- پرداخت از طریق کارتهای اعتباری (پرداخت آنلاین): در این سیستم خریدار  مبلغ  سفارش  را از  طریق کارت های بانکی(عضو online payment)به صورت آنلاین پرداخت نموده و پس از ارسال سفارش توسط فروشگاه مبلغ سفارش به فروشگاه پرداخت خواهد گردید.
-پرداخت پس از تحویل در محل
(COD): در این سیستم مامور پست پس از تحویل مرسوله به خریدار، مبلغ سفارش را دریافت و به حساب شرکت واریز می نماید و پس از آن شرکت با فروشگاه تسویه حساب می نماید.

روش های ارسال سفارش:
- پست پیشتاز (تحویل48  ساعته)
-پست سفارشی (تحویل 3 الی 5 روزه)
- پیک (تحویل 8 ساعته)

2- در مرحله بعد مدیر فروشگاه با استفاده از پنل اختصاصی ویرا سی او دی که در اختیار دارد فاکتور سفارش حاوی اطلاعات خریدار را پرینت گرفته و پس از بسته بندی کالای مورد نظر، در پنل خود سفارش را " آماده به ارسال " اعلام می نماید. در این لحظه موجود بودن کالا و ارسال آن از طریق پیام کوتاه به خریدار اطلاع رسانی می گردد. لازم به ذکر است سیستم لجستیک ویرا سی او دی میتواند انبارداری، بسته بندی و پرینت فاکتور سفارشات و تغییر وضعیت دادن سفارشات را برای شما انجام دهد.

3- مامور پست با استفاده از پنل اختصاصی سامانه ویرا سی او دی اطلاعات را دریافت و کالا را از فروشگاه جمع آوری  و به استان خریدار ارسال می نماید. در این لحضه ارسال سفارش از استان مبدا از طریق پیام کوتاه به خریدار اطلاع رسانی می گردد.

4- مامور پست استان توزیع، سفارش را در محلی که توسط خریدار اعلام شده تحویل خواهد داد. و در صورت عدم حضور خریدار، مامور پست مجدداً در روز بعد جهت تحویل سفارش به خریدار مراجعه خواهد نمود و در صورت عدم حضور خریدار، سفارش توسط مامور پست، پیش برگشت خواهد گردید و سپس برای فروشگاه ارسال می گردد.

 

مزایای سرویس COD

از مزایای این سرویس میتوان به خرید و فروش آسان در ۲۴ ساعت شبانه روز، هفت روز هفته ،ارائه خدمات و محصولات به همه شهرها و حتی دور افتاده ترین روستا های ایران بدون هیچگونه محدودیت مکانی ، بهره مندی از شبکه توزیع شرکت پست جمهوری اسلامی ایران ، بیمه ، آسودگی فروشنده از تحویل کالا به خریدار ، معرفی فروشگاه پستی در کمترین زمان ممکن ، شبکه گسترده پیک و حمل و نقل خصوصی در کلان شهرهای کشور ، ارائه پنل بسیار کاربردی و کاربر پسند با بیشترین امکانات  مدیریت فروشگاه اشاره نمود، علاوه بر آن اپراتور فروشگاه با قابلیت ها و امکانات اختصاصی بوده و بر اساس تکنولوژی های روز دنیا طراحی شده و دسترسی ها کاملاً فارسی و کاربردی می باشد.

برخی از امکانات پنل ویرا

  • امکان تعیین هزینه های پستی بر اساس وزن و قیمت کالا
  • امکان چاپ فاکتور و خلاصه فاکتور (برچسب) از فروشگاه
  • امکان مشاهده سفارشاتی که در گذشته توسط خریدار به ثبت رسیده اند

 

 

    • حوزه فعالیت : تجارت الکترونیک
    • تاریخ شروع : فروردین 1394
    • تاریخ اتمام : مرداد 1394